تبلیغات
..:: منتخب جالبترین تیترها ::.. - آیا در حق عرب جاهلی ظلم نمی کنیم؟ ایران موبدها از عرب جاهلی جاهلتر نبوده است؟
..:: منتخب جالبترین تیترها ::..
اَشهَد اَنَکَ حَیّ لا تَمُوت حَتی تُبطِلَ اَلجِبتِ وَ اَلطاغوت. مولا جان! اگر گذرت از این صفحه بود ، بدان همیشه به یادت هستیم.
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


کد یوزر و پسورد نود 32 ، کد یوزر و پسورد کسپر اسکای ، کدهای به روز پسورد و یوزرنیم آنتی ویروسها ، منتخب بهترین نرم افزارها ، جالب ترین مطالب دینی مذهبی ، کد اوقات شرعی ، کد اوقات شرعی - با نمایش اوقات شرعی کلیه مراکز استان ها - ، داستان قوم ثمود همراه با عکس - داستان قوم لوط همراه با عکس - داستان قوم عاد همراه با عکس - تصاویر بقایای انساهای غول پیکر ، All about Islam and Mohammad ، تحدث فی القرآن ، اجمل الاحادیث من امام الحسین (ع) ، احادیث من رسول الاکرم عن خلق السموات و الارض ، اکاذیب فرقه البکریه ، رسوایی اهل سنت

مدیر وبلاگ : MJ
نویسندگان

عده ای به بهانه ترویج زرتشتیت ، این دروغ را تبلیغ می کنند که اسلام با غارت و چپاول، مجد و عظمت و تمدن و آبادانی ایران را از بین برده و آیین ایرانیان را به زور شمشیر تغییر داده است.می گویند اعراب وحشی و پا برهنه، تمدن و فرهنگ ساسانیان را از بین بردند!

 خوشبخانه مدارک عینی زیادی از جمله نامه ها و مکتوباتی از دوره ساسانی  به جای مانده است که می توان تا حد نزدیک به یقین به اوضاع اجتماعی ایران در دوره ساسانیان و در زمان ورود اسلام به ایران پی برد.

 می گویند اسلام به زور به ایرانیان تحمیل شد اما تاریخ شهادت می دهد که این زرتشتیت موبدی بود که در عصر ساسانیان بر مردم ایران تحمیل شد.در این بحث به ادوار دیگر کاری نداریم زیرا بحث ما در مورد زمانی است که اسلام ظهور کرد  و به ایران وارد شد که مقارن با دوران سلطه ساسانیان بر ایران بود. تاریخ گواهی می دهد مردم ایران قبل از ساسانیان تعصب خاصی راجع به مذهب زرتشتی نداشتند.در ایران بودایی و یهودی و مسیحی و... زندگی می کرده اند و تعداد آنها هم کم نبوده است.اما اردشیر بابکان که خود یک موبد زاده بوده است، دین زرتشتی را دین رسمی اعلام و دست موبدان را در فشار آوردن و خشونت بر علیه پیروان سایر ادیان باز گذاشت. به صورتی که تاریخ سراغ ندارد که روحانیان یک مذهب بر پیروان سایر مذاهب چنین سخت گرفته باشند .

کرستین سن -مستشرق دانمارکی – می نویسد: ایجاد دین رسمی از ابتکارات ساسانیان است.هیئت روحانیون با دخالتی که در امور عرفی می نمودند آن امور را جنبه مقدس و رنگ دیانتی می بخشیدند. این طایفه در کلیه مواردی که در زندگی افراد پیش می آمد حق مداخله داشتند و می توان گفت هر فردی از گهواره تا گور تحت نظارت روحانیون زرتشتی بوده است.

موبدان با تحریف و تغییر آیین زرتشتی و کتاب مقدس، سلاطین ساسانی را آسمانی نژاد معرفی کردند و بیان می کردند که کسی حق ندارد در برابر آنها اعتراض کند( قانونی و شرعی کردن دیکتاتوری و ترویج نوعی انسان پرستی).

به احتمال زیاد دوگانه پرستی در دوره موبدان ساسانی  به  آیین زرتشتی و اعتقادات ایرانیان بازگشته است.(آریائیها از ابتدا که به سرزمین ایران وارد شده اند افکار دوگانه پرستی داشته اند و به احتمال زیاد با تلاشها و آموزشهای جناب زرتشت موقتا آنرا کنار گذاشتند)زیرا به گواهی مدارک و کتیبه ها  مردم ایران در زمان هخامنشیان یکتاپرست بوده اند.

 بر طبق قوانینی که در ایران موبدی رواج داشت در زندگی اجتماعی ایران یک نظام طبقاتی سخت و خشن وجود داشته است که دنیا چنین نظامی را به خود ندیده است.در این نظام مردم ایران به چهار طبقه تقسیم شده بودند 1-روحانیون و موبدان زرتشتی 2-ارتشی ها و نظامیان3-کارمندان اداری 4-رعایا و پیشه وران

 سه طبقه اول مخصوصا موبدان و نظامیان از تمام امکانات و حقوق اجتماعی(از جمله حق مالکیت و آموزش) برخوردار بودند و طبقه کارگران و پیشه ورها و دهقانان هیچ حق اجتماعی نداشتند و آنان پست نژاد خوانده می شدند.

در تمام تاریخ هیچ نظام طبقاتی ای این چنین سخت و خشن نبوده است. حق مالکیت فقط در اختیار هفت خانواده بزرگ ایرانی بود!حق تحصیل برای اشراف و طبقات بالا بود!هیچ کس حق نداشت از طبقه خود خارج شده و به طبقه بالاتر برود.هر کس و فرزندان و نسلهای بعد از او محکوم به زندگی کردن در همان طبقه و همان وضع زندگی اجتماعی بود. یک رفتگر باید رفتگر باقی بماند حتی اگر مغزش مانند مغز ابوعلی سینا باشد.

در ایران موبدی جدایی ثروتمند از فقیر یک قانون بود!طبقات محروم حق نداشتند موارد  مربوط به اشراف را خریداری کنند و دولت از آنان جلوگیری می کرد.اما سربازگیری برای شرکت در جنگها از بین همین طبقه محروم و روستایی بود! و شهر نشینها و اشراف به جنگ برده نمی شدند.

 فردوسی در شاهنامه ماجرایی را به شعر در آورده است که بیانگر این نظام طبقاتی  ظالمانه است که موبدان بوجود آورده بودند.مضمون آن شعر این است:

در یکی از جنگهای ایران و روم،خزانه دولت تمام شد و بنا بر، این شد که از مردم قرض بگیرند. یک کفاش آمد و گفت من حاضرم تمام خرج این جنگ را بپردازم و در عوض شما به فرزند من اجازه بدهید که درس بخواند. حتی با اینکه او قبول کرده بود که کل پول را بلاعوض بدهد اما شورای موبدان چنین اجازه ای را نداد و گفتند کفاش زاده حق ندارد پایش را از گلیم خودش فراتر بگذارد.

 وضعیت زن در جامعه ایران موبدی  بسیار اسف انگیز بود.زن ایرانی در منتهای اسارت و بدبختی زندگی می کرده است.سرگذشت زنان ایران موبدی یکی از تاریکترین و غیر انسانی ترین سرگذشتهایی است که زنان دنیا در طول تاریخ داشته اند.

در ایران ساسانی از نظر تعداد، تعداد زن(همسر) نامحدود بود.یک مرد هرقدر قدرت و ثروت داشت می توانست زن بگیرد.نه تنها عدالتی بین زنها شرط نبود بلکه برعکس بر اساس قانون آن دوران مرد  می توانست یکی از زنان خود را ممتاز تر از دیگران قرار دهد.انواع  همسر وجود داشت.یکی پادشاه زن بود که همان زن ممتاز بود و نوع دیگر چاکر زن بود که او را پست می دانستند و خدمتکار بود.از بین انواع زن، فقط پادشاه زن حق ارث از شوهر داشت.

چاکر زن نه تنها حق ارث نداشت بلکه اگر فرزند دختر می زائید دختر او نه تنها حق ارث نداشت بلکه اصلا جزء خانواده مرد نبود و او جزء افراد بی خانواده و بدون پدر  در جامعه محسوب می شد!!!فرزند پسر چاکر زن هم حق ارث نداشت اما از خانواده اخراج نمی شد.

متاسفانه این تبعیضات در دوره حکومت موبدان، یک قانون بوده است.زن استقلال اجتماعی و خانوادگی نداشت،حق انتخاب همسر نداشت،استقلال اقتصادی نداشت و حق نداشت در اموال خود تصرف کند.

 ننگ ابدی ایران موبدی که لکه ننگی را تا ابد بر دامان ایرانیان است ، ازدواج با محارم است.

کریستین سن می نویسد:این کار(ازدواج با محارم یعنی مادر،خواهر،عمه و خاله و...) یک عبادت شمرده می شده است!!!با وجود اسناد معتبری که در کتب زرتشتی و کتب بیگانگان معاصر دیده می شود، کوششی  که زرتشتیهای جدید برای انکار این قوانین ننگین می کنند بی اساس و سبکسرانه است.

در هیچ مذهبی به اندازه زرتشتیت  خرافات و تغییرات من درآوردی وارد نشده است.تاریخ نشان می دهد موبدهای زرتشتی در هر عصری کتاب را به رأی و نظر و امیال خوشان تغییر داده اند.موبدهای زرتشتی عصر جدید تغییر نظر داده اند و می گویند حالا دیگر ازدواج دختر عمو و پسر عمو را اجازه نمی دهیم! ولی حالا دیگر چه فایده!؟ این ننگ را بر دامان ایرانیان نگون بخت که تحت سلطه آنها بوده اند گذاشته اند که هرگز پاک شدنی نیست و از نظر تاریخ دانان غیر قابل انکار است.آنان این عمل پلید و شرم آور را به ایرانیان بی نوا عبادت معرفی کرده اند!!!(ابو حنیفه یک ایرانی است که دو نسل جلوتر از او زرتشتی بوده اند و به این مسئله اشاره کرده است)

سختگیری بر حجاب زنان در دوره ساسانی چیزی مانند مخفی کردن زن بوده است.

یکی دیگر از مظاهر اسارت و بردگی زن در ایران موبدی  اجاره و قرض دادن زن بوده است! و این را جزء عبادتها می دانسته اند و حالا خواه زن راضی باشد یا نباشد.(نظیر این جاهلیت در جاهلیت عرب هم بوده است)

مظهر دیگر اسارت و بردگی زن در ایران موبدها ازدواجی موسوم به ازدواج ابدال است که روی جاهلیت عرب را سفید کرده است!!!

اگر مردی مُرد و فرزندی نداشت که چراغ خانه او را روشن کند، زن او را (خواه مایل باشد یا با زور) به  عقد مرد دیگری در می آورند تا با نام میت بچه بیاورد و آن بچه از آن میت ارث می برد!!!

اگر میت زن نداشت یا زن بچه آوری نداشت دختر او را به عقد مردی در می آورند تا به نام میت  پسر بیاورد و چراغ خانه او را روشن کند! اگر دختر نداشت یکی از زنان فامیل او را و اگر فامیل نداشت از پول او زن و مرد غریبه را به عقد هم در می آورند تا با نام او بچه بیاورند!!!

غیر از قوانین اجتماعی رقت انگیز، قوانین و آداب نیایش و دینی فردی بسیار سخت و طاقت فرسایی وضع نموده بودند.

از جمله واجب بوده است در هنگام خوابیدن، برخاستن،شستشو،کمربند بستن،خوردن غذا،کوتاه کردن مو و ناخن،روشن کردن چراغ و... دعا و ورد مخصوص بخوانند.

آتش اجاق هرگز نباید خاموش شود! نور آفتاب نباید بر آتش بتابد! آب و آتش نباید یکدیگر را ملاقات کنند! ظروف فلزی نباید زنگ بزنند زیرا فلزات مقدسند!

اگر کسی  به بدن مرده و زن حائض و زنی که بچه به دنیا آورده است دست بزند باید اعمال و تشریفاتی بسیار خسته کننده انجام دهند تا پاک شود.

زن حائض نگون بخت و زنی که وضع حمل نموده را باید در اتاقی مخصوص زندانی نمود. از نگاه او باید دوری کرد زیرا نگاهش ناپاک است.

ادرار گاو را به جهت تطهیر و غسل به کار می بردند و آن را از آب مقدس تر می دانستند!!!

 این قوانین فضاحت بار در کتاب وندیداد- کتاب قوانین موبدان- که از دوران ساسانی باقی مانده  موجود است. آنقدر این قوانین خجالت آور است که موبدان امروزی می گویند که ما آن را قبول نداریم!(این نمونه شاهد زنده ای است بر این ادعا که موبدان در هر عصری عقاید خود را مطابق میل خود تغییر می دهند)

نوع مطلب : اجتماعی، 
برچسب ها : جاهلیت، زرتشت، موبد، ایران باستان، حمله اعراب، وضعیت ایران،
لینک های مرتبط :
          
جمعه 13 تیر 1393
دوشنبه 7 تیر 1395 11:02 ق.ظ
سلام

وبلاگ خیلی زیبایی داری!

به منم سر بزن!

منتظرم!


پنجشنبه 28 اسفند 1393 09:29 ب.ظ
اصلا انگار همیشه دین اجبار بوده واسه مردم..هر کی هم نه بگه در مورد دینش میشه کافر چه تو این دوران چ تئ اون دوران...کتابای زیادی هست ک نشون میدن ایرانیا اسلامو بزور پذیرفتن..مثل کتاب عبداحسین زرینکوب مثل تاریخ طبری ک موثقترین کتابعاست
یکشنبه 22 تیر 1393 11:55 ب.ظ
سلام دوست عزیز!

وبلاگ خیلی زیبایی داری!

لطفا هر چه زودتر به منم سر بزن!

و برام نظر بذار که بدونم اومدی!

منتظرما!.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

نظرسنجی
نظر شما در مورد زنا عایشه بعد از پیامبر چیست؟

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :