تبلیغات
..:: منتخب جالبترین تیترها ::.. - ناگفته های کوروش
..:: منتخب جالبترین تیترها ::..
اَشهَد اَنَکَ حَیّ لا تَمُوت حَتی تُبطِلَ اَلجِبتِ وَ اَلطاغوت. مولا جان! اگر گذرت از این صفحه بود ، بدان همیشه به یادت هستیم.
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


کد یوزر و پسورد نود 32 ، کد یوزر و پسورد کسپر اسکای ، کدهای به روز پسورد و یوزرنیم آنتی ویروسها ، منتخب بهترین نرم افزارها ، جالب ترین مطالب دینی مذهبی ، کد اوقات شرعی ، کد اوقات شرعی - با نمایش اوقات شرعی کلیه مراکز استان ها - ، داستان قوم ثمود همراه با عکس - داستان قوم لوط همراه با عکس - داستان قوم عاد همراه با عکس - تصاویر بقایای انساهای غول پیکر ، All about Islam and Mohammad ، تحدث فی القرآن ، اجمل الاحادیث من امام الحسین (ع) ، احادیث من رسول الاکرم عن خلق السموات و الارض ، اکاذیب فرقه البکریه ، رسوایی اهل سنت

مدیر وبلاگ : MJ
نویسندگان

"انسان هایی که به بت تبدیل شده اند را باید شکست"مردوک کیست؟

کورش هخامنشی در منشور خود بارها و بارها به پرستش کسی به نام مردوک اقرار کرده است .

برای شناخت وماهیت واقعی کوروش لازم است تفحصی در باره مردوک وبند 23 منشور کوروش انجام گیرد .متاسفانه در طی این سالها معدود اشخاصی با جرات توانسته اند زیر تیغ وحمله کوروش پرستان وپان ایرانیست ها معمای کتیبه 20 سانتی کوروش را بررسی کنند .
لازم بذکر است این بررسی مختصر بوده

متاسفانه امروز بررسی وتحقیق در باره کوروش ومنشور عوام فریبی وی همانند هولوکاست در اروپا است منطقه ای ممنوعه که هر کس به ان نزدیک شود وقصد رد واکار ان را داشته باشد مورد انواع واقسام توهین ها وبر چسب ها قرار میگیرد.
در این نوشتار سعی شده است در باره شخصیت مردوک و منشور عوام فریبی کوروش و ارتباط مردوک .بل ونبود سه بت بابل با کوروش مورد برسی قرار گیرد .

اما به راستی این مردوک کیست ؟
مردوک یا مردوخ یکی از خدایان باستانی تمدن بابل است
مردوک فرزند انکی خدای آبها و جانشین آنو خدای خدایان می‌باشد
در واقع مردوک یک الهه بابلی وبین النهرین بوده است

مردوک(Marduk ) ، رب النوع بابلیها (پسر خداى آسمان و قائم مقام او) در دوران کاسیان به ریاست خدایان بابل ارتقا یافت. طبعا مرکز پرستش او بابل بود.
مردوک خدای خدایان بابل بوده و دارای فرزندانی نیز بوده است ، برای مثال نبو نام فرزند مثالی او بود .

حسن پیرنیا در تاریخ ایران باستان اشاره میکند که مردوک - خدای خدایان - در بابل ، مجسمه بود . یعنی بت بود.
اما ویل دورانت دلیل حضور مردوک وسایر بت های بابلی در منشور کوروش را چنین عنوان می نمیاد:


اتحاد كوروش وكاهنان مصداق حقوق بشر نیست بلكه شراكت در منافع مشترك با بهره برداری از احساسات مردم برای یك كودتای نظامی سیاسی ومذهبی بوده است

خدایان بابل((نقل از كتاب تاریخ ویل دورانت واستناد به هرودت/پدر تاریخ نوین وعتیق))

در واقع ارتباط تنگاتنگی بین کوروش و کاهنان بت کده مردوک وسایر بت کده های بابل وجود داشته است وکوروش برای بقای حکومت خود مجبور بوده است تا کا هنان را راضی نگه دارد یقینا کاهنان بت کده ها نقش فراوانی در حکومت های بین النهرین داشته اند


همانطور که در دروه ساسانیان نیز موبدان ومغ های زرتشتی در دربار ساسانی حرف اول را میزدند وبا سرکوب وخفقان دینی سعی در ترویج مذهب زرتشی را داشتند .البته در دوره حکومت داریوش نیز خفقان دینی و سرکوب اقوام بومی ایران به جرم نپرستیدن اهورا مزدا را شاهد هستیم

از زمان کشف منشور کوروش وترجمه ان دستگاه جعل وتحریف تاریخ که اکثرا یهودی بوده اند همواره سعی کرده اند قسمتهایی از ترجمه منشور را تحریف نموده یا به نحوی ذهن مخاطب را از بت پرست بودن کوروش منحرف کنند تا داستان وافسانه کوروش را تکمیل کنند.

با توجه به ترجمه منشور عوام فریبی کوروش به وضوع پیداست که کوروش بت پرست بوده است ومردوک بت بزرگ بابل را پرستش و ستایش میکرده وهمو حکومت بابل را به وی بخشیده است .

دستگاه جعل وتاریخ سازی یهود برای اینکه بتواند به نحوی ذهن مخاطب را به انحراف بکشاند این موضوع را مطرح کردند که کوروش زرتشتی و یکتا پرست بوده است و به همه ی ادیان به دیده احترام می نگریست به همین علت همه ی ادیان را به رسمیت می شناخت .

اما باید دانست که این توجیه به دو دلیل صحت ندارد و می توان گفت که توجیهی بی ارزش است .


کوروش در منشور خود بلکه به وفور از بت های بابلی و گشودن پرستشگاه ها ( بت کده های بابل) بابلی که توسط حاکمان بابل بسته شده بود سخن گفته است .


اما


احترام به بت پرستی ، در واقع توهین به یکتاپرستی است


. به رسمیت شناختن بتها و خدایان دروغین ، بی احترامی به حقیقت یکتاپرستی است . به حکم خرد پویا ، اجتماع نقیضین محال است . چگونه ممکن است انسان در آن واحد هم یکتاپرست باشد و هم دوستدار ، مدافع و مروج بت پرستی ؟ چون اگر دقت کنیم می بینیم که سخنان کورش درباره ی مردوک بسیار فراتر از احترام است و به ستایش و نیایش و پرستش انجامیده و حتی به ترویج و تحکیم معبد مردوک رسیده است. هرگونه به رسمیت شناختن بت پرستی ، کمک به فراگیر نشدن یکتاپرستی در جهان است.

نکته دیگر که بسیار مورد توجه کوروش پرستان واسلام ستیزان قرار گرفته است وهدفی جز متوقف کردن ذهن مسلمانان از کوروش و بستن باب تحقیق و بررسی در باره کوروش و مردوک بوده نظر علامه طباطبایی در خصوص ذوالقرنین بودن کوروش است .البته ایشان به یقین نگفتند که کوروش شخص مورد نظر قران است

یقینا اگر امروز علامه در قید حیات بودند هرگز چنین نظری را مطرح نمیکردند


با توجه به اینکه در زمان مطرح شدن نظر علامه ما کمبود اسناد وداشته های تاریخی در باره کوروش و مردوک را داشتیم میتوان اینطور برداشت کرد که علامه نظر اشتباه مطرح کرده اند .

با توجه به بند 23 منشور عوام فریبی .


کوروش یک بت پرست بوده که بتهای بابلی را پرستش مینموده وهرگز نمیتواند ذوالقرنین قران باشد.

نوع مطلب : اجتماعی، 
برچسب ها : کوروش، حقوق بشر، دین کوروش، فتح بابل، ناگفته های کوروش، تمدن ایران، ایران باستان،
لینک های مرتبط :
          
جمعه 27 تیر 1393
سه شنبه 27 مرداد 1394 03:52 ق.ظ
واقعأ جای تأسف با این همه پیشرفته علم وگذشت زمان .عوض حل مسعله به سر و کله هم میپرین . هیچکس به استناد حرف نمیزنه حقو منکر نمیشه کرد.سؤال اینه که شما روی یک فرمانروا وپادشاه بحث میکنید یا یه شخص مذهبی؟ دین و سیاست حکومت تویه ظرف گنجایش نداره .شیر شیران امام علی ع با همه عزمتش نتونس
MJ هر دو ، کوروش نه شاه عادلی بود و نه یک شخصیت مذهبی/ اداره سیاست هم با اصول دین سخت هست اما غیر ممکن نیست امام علی نیز به دلیل موفقیتش در این امر ترور شد نه به بخاطر عجز و ناتوانی.
پنجشنبه 27 فروردین 1394 09:12 ب.ظ
خاک بر سرت با این مطالبت
وطن فروس خائن
MJ از کی تا حالا کوروش شده دین ، وطن ، خاک ، اخرت و... کوروش و منشور حمایت از یهودی اش زمانی بر سر زبان ها افتاد که زمزمه تشکیل اسرائیل بود. کسی که حقیقت تاریخ را می گوید وطن فروش نیست.
جمعه 27 تیر 1393 06:10 ق.ظ
سلام
برایتان موفقیت توام با سر بلندی آرزومندم
درود بر شما
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

نظرسنجی
نظر شما در مورد زنا عایشه بعد از پیامبر چیست؟

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :